укр рус eng

Вина Нової Зеландії

До списку
Вина Нової Зеландії
12.12.2017
Винарі з далеких зелених островів у Тихому океані – відносні новачки в виноробній справі, однак це не завадило їм здобути визнання та досягнути міжнародного успіху. Тутешній клімат забезпечує ідеальні умови для створення вин з інтенсивною фруктовою ароматикою, якої важко досягти в Європі.

Елегантність з іншого кінця планети

Професійно, на комерційній основі, п’янкий напій у Новій Зеландії виготовляють трохи більше 40 років. Не так багато, порівняно з іншими, традиційно винними регіонами світу. Водночас жодна інша країна не переживала такого виноробного буму, як Нова Зеландія. Якщо у 1990 році площа новозеландських виноградників становила менше 5000 га, то нині це 34 000 гектарів. Кількість винних заводів за цей час збільшилася з 112 до 670. Щороку виробництво лише набирає обертів, левова частка вина експортується за межі країни, а кількість поціновувачів новозеландського вина впевнено зростає. Багатьма критиками новозеландський Sauvignon Blanc вважається найкращим у світі.

Винний маркет WINETIME не залишається осторонь світових трендів та постійно знайомить іванофранківців з новими прекрасними напоями та їх виробниками. Вже не вперше до нашого міста завітав засновник новозеландської винарні "Konrad Wines" Конрад Хенгстлер. На дегустації він особисто представив гостям п’ятірку вин власного виробництва:

  • Konrad Sauvignon Blanc "Hole in the Water",
  • Konrad Sauvignon Blanc,
  • Konrad Wines Bunch Selection Riesling,
  • Konrad Riesling,
  • Konrad Pinot Noir.

 Справжнім хітом вечора став неповторний "Hole in the Water" з легким освіжаючим смаком та фруктовим ароматом, з нотками аґрусу, грейпфрутів та цитрусових. Загадкова, доволі незвична назва цього вина походить від назви долини Вайопай, яку маорі (корінний народ Нової Зеландії) називали "Дірка в воді" через те, що це одне з найбільш сонячних і сухих місць Нової Зеландії, оточене гірськими хребтами. Тож навіть коли навколо йде дощ, над цими виноградниками сяє сонце.

Оскільки "Konrad Wines" є сімейною справою (винарня належить сім'ї Хенгстлер, Конраду та Сігрун, і їх двом синам – Конраду і Карло), то принциповий пріоритет компанії – жорсткий контроль за якістю, який починається на виноградниках і продовжується у виноробні, де традиційно використовується лише ручна робота. Завдяки професіоналізму, високій якості та помірним цінам «Konrad Wines» вже завоював стійкий авторитет серед споживачів. Для багатьох дивовижні новозеландські Совіньйон Блани, Рислінги і Піно Нуари вже встигли стати улюбленими, дехто ж тільки відкрив для себе ці чудові ароматні напої, але для усіх без винятку це був вечір яскравих смакових вражень і емоцій.